Microsoft će malo pojednostaviti nadogradnje Windows 10
Vjerovali ili ne, Microsoft je svjestan koliko nadopune i nadogradnje Windows operativnog sustava znaju biti naporne, zamorne, dosadne i dugotrajne. Pomalo je čudno da nakon toliko godina i uz toliki napredak na tehnološkom planu Microsoft još uvijek nije pronašao efikasniji način za poboljšanja svog operativnog sustava. Ali, treba reći da je barem malo olakšao cijelu situaciju.
Dakle, tvrdnja da će nadopune i nadogradnje u budućnosti biti manje grozne najbolji je opis cijele situacije, koja ipak ne nudi rješenje od kojeg bi korisnike manje boljela glava. Kako god, uskoro će tijekom svake nadopune, a riječ je o dvije velike godišnje, postojati četiri faze – svaka u online i offline načinu. Zapravo, sve je kao i dosad, Windows 10 bi preuzimao nadopune i obavljao većinu stvari u pozadini i potom bi uslijedila potreba za ponovnim pokretanjem računala.
Ukratko, to znači da kad stigne novitet za Windowse, preuzet će se online i obavit će se što treba online, a potom će na samom računalu u “offline” načinu rada korisnik sam odrediti kad i što želi postaviti na računalo. Samim time Microsoft više ne obavlja stvari baš toliko prisilno za Windows 10, već ipak ostavlja malo prostora korisniku da donosi odluke što, kako i kada.
Problem je, kao i uvijek, što u situaciji kad korisnik odluči postaviti novitete, neće moći koristiti računalo sve dok oni ne budu njegov sastavni dio. I to je ono što Microsoft nije shvatio kako promijeniti kroz proteklih tridesetak godina. Ništa se ne može raditi u pozadini, nego uvijek na način da se “otme” računalo. Prošle godine u travnju nadopuna (Creators Update) se postavljala u prosjeku 82 minute, potom je ona jesenska (Fall Creators update) trajala 51 minutu, i od ove bi godine trebala trajati prosječno 30 minuta. Nije idealno, ali je bolje…
Izvor: http://www.ictbusiness.info